SAĞLIK

SAĞLIK Haberleri

Diyarbakır'ın mucize bebeği

Diyarbakır Özel Dünya Park Hastanesi, mucize bebeğin doğumuna ve gelişimine tanıklık etti.

SAĞLIK 23.11.2023 16:11:00 0
Diyarbakır

Anne 21-22 haftalık hamileyken rahim açıklığı nedeniyle yüksek erken doğum riski olduğu tespit edilince bunun önüne geçmek ve gebeliğin uzamasını sağlamak için serkülaj tedavisi uygulandı. Hamileliğin 25.haftasında anne kaza geçirince doğum gerçekleştirilmek zorunda kalındı. 4 ay küvözde tutulan mucize bebek sağlıklı bir şekilde anne ve babasının kucağına bırakılarak taburcu edildi
RİSKLER ORTADAN KALDIRILDI, DOĞUM BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

  Annede 4 santim rahim açıklığı yaşanması nedeniyle yüksek erken doğum riski vardı. Bu durum anne ve bebek için hayati tehlike riski anlamına geliyordu. Serkülaj yapılarak bu risk ortadan kaldırıldı. Ardında annenin kaza geçirmesi nedeniyle bir başka risk ortaya çıktı. Doğum başarıyla gerçekleştirilerek hem anne hem de bebeğin hayatta kalması sağlandı. Ve son olarak bebeğin gelişimi tamamlanamadığı için hayati tehlikesi yüksekti. Gelişimini tamamlayabilmesi için bebek 104 küvözde tutularak sıkı bir tedavi uygulandı.
Sağlık alanındaki bu başarının yaşandığı  yer ise Diyarbakır Özel Dünya Park Hastanesi. Hastane  sevindirici haberi, olayın gelişimini anlatarak kamuoyu ile paylaştı.

Hastanenin bilgilendirmeaçıklamasında,”Hastamıza 21-22 aylık iken 4 santim rahim açıklığı nedeniyle serkülaj yapıldı ve takibe alındı. 25.haftaya gelince hastamızın küçük bir kaza geçirmesi nedeniyle bebeğin suyu gelmeye başladı. 25 hafta 6 günlük iken sancılar başlayınca doğum kararı alındı. 820 gram doğan minik bebeğimiz 104 gün sonra 2 kilo 460 gram ile sağlıklı bir şekilde anne ve baba kucağına teslim  edildi. Yenidoğan ekibimize ve doktorlarımıza tüm emeklerinden dolayı teşekkür ediyor,bebeğimize  ve  ailemize sağlıklı bir ömür diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.
Sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edilen Mir Bayram bebeğin ailesi başarılı bir süreç yürüten Uzman Dr. Serhat Yavuzkılıç ve hastane yönetimine teşekkür etti.


Haber Editörü

admin

xx@xx.com
Anahtar Kelimeler: diyarbakır'ın mucize bebeği

Emniyet Müdür Yardımcısı ölü bulundu

Diyarbakır'da ücretsiz BESYO eğitimi

Hayalet eve ek emlak vergisi geliyor

Vali Zorluoğlu'ndan Diyarbakır basınına tam destek sözü

Başkan olursam ilk Amedspor maçına gideceğim demişti, başkan oldu

Diyarbakır'da 1 milyon kök kenevir bitkisi ele geçirildi

İHD: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da insan hakları ihlalleri artıyor

Eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tutuklandı

Diyarbakır'da engelli çocuklar üzerinden yapılan vurgun meclis gündeminde

Eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu hakkında yakalama kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.