AREA anketi: Yüzde 53 erken seçim istiyor

AREA Araştırma'nın son anketine göre, AKP'nin oy oranı yüzde 29'a geriledi. Erken seçim isteyenlerin oranı ise yüzde 53'e yükseldi.

GÜNCEL 10.07.2024 15:08:00 0
AREA anketi: Yüzde 53 erken seçim istiyor

EMEK HABER - 4-7 Temmuz tarihleri arasında 2 bin 56 kişiyle gerçekleştirilen "Türkiye Siyasi Durum Araştırması" sonuçları, dikkat çekici veriler ortaya koydu. Ankette, "Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 32,1'i CHP'yi, yüzde 29'u AKP'yi, yüzde 10,4'ü MHP'yi, yüzde 9,6'sı DEM Parti'yi, yüzde 6,1'i İYİ Parti'yi, yüzde 5'i Zafer Partisi'ni ve yüzde 4,3'ü Yeniden Refah Partisi'ni tercih edeceklerini belirtti. Diğer partilere oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 3,4 olarak kaydedildi.

Araştırmada öne çıkan bir diğer bulgu, erken seçim talebinin yüksekliği oldu. Katılımcıların yüzde 53,3'ü erken seçim yapılmasını istediğini belirtti.

Yerel seçimlerde yüzde 35 ile ikinci parti olan AKP'nin oy oranındaki düşüş devam ediyor. AREA Araştırma'nın sonuçları, siyasi arenadaki değişimleri ve seçmen tercihlerini bir kez daha gözler önüne serdi.


Haber Editörü

admin

xx@xx.com
Anahtar Kelimeler: area anketi: yüzde 53 erken seçim istiyor

Emniyet Müdür Yardımcısı ölü bulundu

Diyarbakır'da ücretsiz BESYO eğitimi

Hayalet eve ek emlak vergisi geliyor

Vali Zorluoğlu'ndan Diyarbakır basınına tam destek sözü

Başkan olursam ilk Amedspor maçına gideceğim demişti, başkan oldu

Diyarbakır'da 1 milyon kök kenevir bitkisi ele geçirildi

İHD: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da insan hakları ihlalleri artıyor

Eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tutuklandı

Diyarbakır'da engelli çocuklar üzerinden yapılan vurgun meclis gündeminde

Eski Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu hakkında yakalama kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.